مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل

مهاجرت به آلمان یکی دیگر از راه هایی است که میتوانید به آلمان مهاجرت کرده و اقامت بگیرید. هزینه تحصیل در دانشگاه های آلمان نسبت به سایر کشورهای اروپایی بسیار پایین است و علاوه بر این آلمان دارای بهترین دانشگاه ها در جهان است. در  ادامه شما را با جزئیات مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل آشنا میکنیم.

 

مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل

 

فرآیند مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل

در مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل باید برای بعضی از رشته های تحصیلی آزمون ورودی بدهید و در صورت گرفتن نمره قبولی میتوانید به تحصیل در آلمان بپردازید. دانشگاهی که شما در آن تحصیل کرده اید و همچنین نمرات شما برای مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل بسیار مهم است. متاسفانه اگر فارغ التحصیل دانشگاه های پیام نور یا علمی کاربردی باشید؛ شانس زیادی برای مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل نخواهید داشت. در دانشگاه های آلمان، دروس هم به زبان آلمانی و هم به زبان انگلیسی تدریس می شوند و شما باید مدرک زبان آلمانی و یا زبان انگلیسی را داشته باشید. لازم به ذکر است که مصاحبه برای اخذ ویزا به زبان آلمانی یا انگلیسی انجام میشود.

 

مراحل مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل

در ابتدا برای مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل باید پذیرش دانشگاه مورد نظر خود برای تحصیل در آلمان را دریافت کنید. با توجه به توانایی ها و مهارتهای خود دانشگاه و رشته مورد نظر برای تحصیل را انتخاب کرده و درخواست خود را برای آن دانشگاه ارسال کنید. پس از پذیرفته شدن در دانشگاه باید مدارک خود را به زبان آلمانی یا انگلیسی آماده کرده و برای سفارت آلمان بفرستید. به دلیل تقاضای زیاد برای ویزای تحصیلی حداقل 18 ماه قبل از مهاجرت درخواست خود را به سفارت آلمان در کشور خود ارسال کنید. پس از تایید مدارک و مصاحبه شما در سفارت آلمان ویزای تحصیلی برای مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل صادر میگردد. این ویزا سه ماه اعتبار دارد که پس ازاتمام اعتبار آن باید برای تمدید آن اقدام کرد. پس از فارغ التحصیلی میتوانید برای اقامت دائم در آلمان اقدام نمایید. به این منظور پس از فارغ التحصیلی 18 ماه فرصت دارید تا کاری مرتبط با رشته تحصیلی خود پیدا کنید و در صورتی که کار پیدا کردید اقامت دائم در آلمان به شما تعلق میگیرد.

 

هزینه مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل

هزینه تحصیل در دانشگاه های دولتی آلمان رایگان است و هر ترم فقط هزینه ای حدود 300 تا 500 یورو بابت هزینه های اداری نظیر ثبت نام، بیمه، مالیات و ... باید پرداخت کرد. برعکس هزینه تحصیل در دانشگاه های خصوصی آلمان بسیار بالاست. به جز هزینه تحصیل در آلمان، هزینه های زندگی نیزشامل اجاره مسکن، خورد و خوراک و... وجود دارد که باید این مبلغ را حدودا بین 1000 تا 1200 یورو برای یک ماه و یک نفر در نظر گرفت. به منظور هزینه کمتر میتوانید از خوابگاه های دانشجویی نیز استفاده کنید. از طرفی دیگر میتوانید با کار دانشجویی در آلمان قسمتی از هزینه های خود را تامین کنید. در هنگام تحصیل به راحتی میتوانید در بخش های مربوط به رشته مورد تحصیل خود مشغول به کار شوید. دانشجویان در هفته 20 ساعت میتوانند کار کنند که حقوق دریافتی برای کار دانشجویی نیز برای هر ساعت بین 10 تا 12 یورو میباشد و ماهانه حدودا به 650 یورو میرسد.

 

مزایای مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل

  • با مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل، از مزیت تحصیل در بهترین دانشگاه های اروپا برخوردار میشوید.
  • هزینه مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل بسیار مناسب است.
  • مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل در دانشگاه های رایگان آلمان
  • در مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل آینده کاری و پیشرفت شغلی خود را تضمین میکنید.
  • دانشگاه های آلمان به زبان انگلیسی هم تدریس میکنند و شما با مدرک زبان انگلیسی هم میتوانید مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل رل برگزینید.

 

معایب مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل

  • برای مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل باید مدرک زبان آلمانی یا انگلیسی داشته باشید.
  • در مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل، امکانات دانشجویی نظیر عضویت در سالن دانشگاه رایگان نیست.
  • در صورت ترک تحصیل در مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل باید کشور آلمان را ترک نمایید.
  • مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل به تنهایی و بدون خانواده انجام میگیرد.
  • برای مهاجرت به المان باید از یک دانشگاه معتبر در کشور مبدا فارغ التحصیل شده باشید.

 

ابر کلمات کلیدی : تحصیل در آلمان  , ویزای تحصیلی آلمان , مهاجرت به آلمان برای تحصیل , شرایط تحصیل در آلمان , مهاجرت تحصیلی به آلمان , مهاجرت از طریق تحصیل , اقامت آلمان از طریق تحصیل , مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل رایگان , تحصیل در آلمان با دیپلم , هزینه تحصیل در آلمان , مهاجرت تحصیلی , ادامه تحصیل در آلمان در مقطع فوق لیسانس , تحصیل در آلمان رایگان , تحصیل در آلمان با معدل پایین , ادامه تحصیل در آلمان در مقطع کارشناسی ارشد , تحصیل در آلمان در مقطع دبیرستان , تحصیل در آلمان چگونه است , تحصیل در آلمان یا کانادا , تحصیل در آلمان با فوق دیپلم , تحصیل در آلمان یا اتریش , تحصیل در آلمان با مدرک دیپلم , تحصیل در آلمان یا فرانسه , مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل فرزندان , مهاجرت به آلمان از طریق تحصیلی , مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل دکتری , مهاجرت به المان از طریق تحصیل , شرایط مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل , مهاجرت به المان از طریق مدرک تحصیلی , ویزای تحصیلی آلمان , مهاجرت به آلمان

 

تاریخ درج مطلب 1397/10/20

لطفا سوالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید
نام و نام خانوادگی
تلفن تماس
نظر

جهت اطلاعات بیشتر از طریق تلگرام با ما در ارتباط باشید .

@droanimal

شماره تماس:

09193608239

تلگرام:

@MavaraMetafizik

 

آدرس:

استان تهران ، شهرستان تهران ، بخش مرکزی ، شهر تهران، قلهک ، خیابان دکتر علی شریعتی ، خیابان کودکان غزه ، پلاک ۳۴ ، ساختمان پزشکان بزرگ مهر ، طبقه سوم ، واحد۱۴

 

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید