مهاجرت به آلمان از طریق خوداشتغالی

خوداشتغالی یا خویش فرمایی یکی دیگر از راه های مهاجرت به آلمان می باشد که به این منظور متقاضی مهاجرت به آلمان از طریق خوداشتغالی میبایست کسب و کاری برای خود در کشور آلمان جهت مهاجرت به آلمان از طریق خوداشتغالی راه بیندازد. با ما همراه باشید تا شما را با جزئیات مهاجرت به آلمان از طریق خوداشتغالی آشنا کنیم.

 

مهاجرت به آلمان از طریق خوداشتغالی

 

مراحل مهاجرت به آلمان از طریق خوداشتغالی

برای مهاجرت به آلمان از طریق خوداشتغالی ابتدا باید بدانید که چه کاری میخواهید در آلمان انجام دهید. این کار باید شرایطی از قبیل:

 • مورد نیاز کشور آلمان باشد؛
 • سودآور باشد؛
 • نتایج مثبتی برای اقتصاد کشور آلمان به بار آورد؛

داشته باشد. با توجه به این شرایط جهت مهاجرت به آلمان از طریق خوداشتغالی باید یک طرح کسب و کار خوب آماده کنید و موفقیت کسب و کار و سودآور بودن آن را چه برای خود و چه برای کشور آلمان توجیه نمایید. این طرح را به همراه مدارک شناسایی و تحصیلی خود جهت مهاجرت به آلمان از طریق خوداشتغالی به سفارت آلمان در ایران فرستاده؛ سفارت آلمان نیز آن را برای اداره بازرگانی در کشور آلمان ارسال میکند و پس از بررسی و در صورت تایید مدارک و طرح شما، ویزای خود اشتغالی مدت آن سه ماه است صادر شده و شما موفق به مهاجرت به آلمان از طریق خوداشتغالی خواهید شد. پس از اتمام مدت سه ماه میتوانید مدت اقامت خود را به مدت سه یا پنج سال دیگر (بسته به شرایط متقاضی) تمدید کنید و بعد از آن نیز در صورت رونق کسب و کارتان درخواست اقامت دائم دهید.

 

انواع خوداشتغالی جهت مهاجرت به آلمان از طریق خوداشتغالی

خوداشتغالی فریلنس؛ که در آن متقاضی مهاجرت به آلمان از طریق خوداشتغالی خدمات ارائه میدهد. خدماتی در رابطه با آموزش، هنر، ورزش، مشاوره، داروسازی، آرایشگری، صنایع دستی و ... . در این نوع خوداشتغالی متقاضی مهاجرت به آلمان از طریق خوداشتغالی بای مدرک تحصیلی مرتبط با خدمات خود داشته باشد.

خوداشتغالی تجاری؛ که در این نوع خوداشتغالی فرد متقاضی مهاجرت به آلمان از طریق خوداشتغالی باید به تجارت یا تولید محصول بپردازد.

خوداشتغالی سیار؛ که همانند خوداشتغالی تجاری است با این تفاوت که فرد متقاضی مهاجرت به آلمان از طریق خوداشتغالی مکان مشخصی برای کسب و کار خود ندارد و صرفا معاملات تجاری خود را در محل مشتری انجام میدهد.

 

هزینه خود اشتغالی جهت مهاجرت به آلمان از طریق خوداشتغالی

هزینه هایی که برای مهاجرت به آلمان از طریق خوداشتغالی مورد انتظار است، شامل هزینه های اخذ ویزا، هزینه های راه اندازی کسب و کار در آلمان و هزینه های زندگی در آلمان میباشد. برای مهاجرت به آلمان از طریق خوداشتغالی نمی توان رقم دقیقی را مشخص نمود زیرا این هزینه ها بسته به نوع کسب و کاری که در آلمان راه می اندازید؛ متفاوت خواهد بود. با اطلاع کامل از نوع کسب و کارتان، برآورد هزینه های مهاجرت به آلمان از طریق خوداشتغالی را به کارشناسان ما بسپارید.

 

مزایای مهاجرت به آلمان از طریق خوداشتغالی

 • مهاجرت به آلمان از طریق خوداشتغالی مزایایی دارد که در زیر به آن اشاره میکنیم:
 • فرصت های شغلی فراوان به دلیل قوی بودن اقتصاد آلمان
 • همکاری با تولیدکنندگان برتر جهان
 • امکان تجارت آزاد با سراسر جهان
 • برخورداری از وام های بلند مدت با کارمزد کم جهت خوداشتغالی
 • برخورداری از مشوق های اقتصادی جهت خوداشتغالی

 

معایب مهاجرت به آلمان از طریق خوداشتغالی

میتوان معایب زیر را جهت مهاجرت به آلمان از طریق خوداشتغالی برشمرد:

 • اثبات توانایی مالی برای زندگی و کار در آلمان
 • اثبات ذخیره و اندوخته مالی کافی برای افراد متقاضی بالای 45 سال

 

تاریخ درج مطلب 1397/10/20

لطفا سوالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید
نام و نام خانوادگی
تلفن تماس
نظر

جهت اطلاعات بیشتر از طریق تلگرام با ما در ارتباط باشید .

@droanimal

شماره تماس:

09193608239

تلگرام:

@MavaraMetafizik

 

آدرس:

استان تهران ، شهرستان تهران ، بخش مرکزی ، شهر تهران، قلهک ، خیابان دکتر علی شریعتی ، خیابان کودکان غزه ، پلاک ۳۴ ، ساختمان پزشکان بزرگ مهر ، طبقه سوم ، واحد۱۴

 

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید