مهاجرت به آلمان از طریق پناهندگی

 

اگر قبلا شما جهت مهاجرت به آلمان از طریق پناهندگی برای سایر کشورهای اتحادیه اروپا درخواست داده باشید دیگر نمیتوانید از گزینه مهاجرت به آلمان از طریق پناهندگی استفاده کنید. متقضیان مهاجرت به آلمان از طریق پناهندگی می توانند در 16 ایالت آلمان پناهنده شوند. در سال های اخیر درخواست مهاجرت به آلمان از طریق پناهندگی بسیار زیاد شده است و قوانین پناهندگی نیز سخت تر؛ به همین دلیل در این مقاله به توضیح شرایط مهاجرت به آلمان از طریق پناهندگی می پردازیم.

 

مهاجرت به آلمان از طریق پناهندگی

 

مراحل مهاجرت به آلمان از طریق پناهندگی

فرد متقاضی مهاجرت به آلمان از طریق پناهندگی باید پس از ورود به کشور آلمان درخواست خود را ابتدا به پلیس مرزی و سپس در اداره امور مهاجرت به ثبت برساند. پس از ثبت درخواست اطلاعات شخصی؛ عکس و اثر انگشت متقاضی مهاجرت به آلمان از طریق پناهندگی گرفته شده و به یکی از کمپ های پناهندگی منتقل میشود تا اداره مهاجرت درخواست مهاجرت به آلمان از طریق پناهندگی را بررسی نماید. در روند بررسی درخواست مهاجرت به آلمان از طریق پناهندگی مصاحبه ای نیز برای فرد ترتیب داده میشود که از مترجم نیز برخوردار خواهد بود و باید در این مصاحبه دلایل کافی و مناسب جهت موافقت با درخواست پناهندگی خود ارائه دهد. پس از آن باید منتظر قبول یا رد شدن درخواست پناهندگی بماند. در صورت موافقت با درخواست پناهندگی به فرد متقاضی مهاجرت به آلمان از طریق پناهندگی اجازه اقامت موقت داده شده و می تواند از کمپ خارج شده و به دنبال خانه و کار بگردد؛ و در صورتی که درخواست پناهندگی رد شود باید به سرعت خاک آلمان را ترک نماید. مدت زمان مراحل مهاجرت به آلمان از طریق پناهندگی معمولا بین 3 تا 6 ماه است ولی با سخت تر شدن قوانین پناهندگی و همچنین افزایش در خواست های پناهندگی ممکن است تا 1 سال هم به طول بیانجامد.

 

امتیازات فرد پناهنده در آلمان جهت مهاجرت به آلمان از طریق پناهندگی

- در مهاجرت به آلمان از طریق پناهندگی فرد متقاضی تا زمان اعلام نتیجه بررسی درخواست پناهندگی از جای خواب، خورد و خوراک و پزشک برخوردار خواهد بود.

- جهت مهاجرت به آلمان از طریق پناهندگی پاس سفید خواهید داشت که توسط آن می توانید به کشورهای دیگر به جز کشور خودتان سفر کنید.

 

 

معایب مهاجرت به آلمان از طریق پناهندگی

- شرایط مهاجرت به آلمان از طریق پناهندگی بسیار مشکل است.

- زندگی در کمپ های پناهندگی و در یک اتاق بزرگ و مشترک با افرادی با ملیت ها و فرهنگ های متفاوت و امکانات نامناسب در مهاجرت به آلمان از طریق پناهندگی طاقت فرساست.

- مهاجرت به آلمان از طریق پناهندگی فرد را با مشکلات روحی و روانی بسیاری مواجه می کند.

 

لازم به ذکر است که روش مهاجرت به آلمان از طریق پناهندگی روش بسیار مشکلی است و توصیه میکنیم از روش های دیگر جهت مهاجرت به آلمان اقدام نمایید.

 

تاریخ درج مطلب 1397/10/26

 

 

لطفا سوالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید
نام و نام خانوادگی
تلفن تماس
نظر

جهت اطلاعات بیشتر از طریق تلگرام با ما در ارتباط باشید .

@droanimal

شماره تماس:

09193608239

تلگرام:

@MavaraMetafizik

 

آدرس:

استان تهران ، شهرستان تهران ، بخش مرکزی ، شهر تهران، قلهک ، خیابان دکتر علی شریعتی ، خیابان کودکان غزه ، پلاک ۳۴ ، ساختمان پزشکان بزرگ مهر ، طبقه سوم ، واحد۱۴

 

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید