مهاجرت به ترکیه

 

کشور ترکیه کشوری اوراسیایی است که بخش بزرگی از آن در قاره آسیا و بخشی از آن نیز در قاره اروپا قرار گرفته است. مهاجرت به ترکیه در بین ایرانیان به دلایل بسیاری محبوبیت فراوانی دارد. از جمله این دلایل جهت مهاجرت به ترکیه می توان به همسایگی ایران و ترکیه ، نزدیکی فرهنگ های ایران و ترکیه، تبعیت از یک دین مشترک (اسلام) و ... اشاره کرد. در این مقاله قصد داریم نحوه مهاجرت به ترکیه را جهت اطلاعات بیشتر شما عزیزان بررسی کنیم.

 

مهاجرت به ترکیه

 

شرایط مهاجرت به ترکیه

مهاجرت به ترکیه و اقامت در این کشور به مدت 90 روز نیازی به ویزا ندارد. معمولا مهاجرت به ترکیه به دلایل توریستی و گردشگری شامل این امر می شود و برای مقاصد دیگر از جمله کار یا تحصیل در ترکیه که بیشتر از این مدت طول می کشد باید ویزای مربوط را اخذ کرد. مهاجرت به ترکیه از طریق تحصیل، کار، سرمایه گذاری، ثبت شرکت و ... نیازمند ویزای مربوط به خود است و در هر کدام از راه های مهاجرت به ترکیه ابتدا اقامت موقت ترکیه اخذ شده و پس از مدتی اقامت موقت ترکیه به اقامت دائم ترکیه تبدیل می گردد.

 

مهاجرت به ترکیه – آب و هوا

بی شک آب و هوای ترکیه در تصمیم به مهاجرت به ترکیه بی تاثیر نیست. همه نوع آب و هوایی در ترکیه مشاهده می شود؛ از آب و هوای معتدل مدیترانه ای گرفته تا آب و هوای گرم و خشک. ولی عموما آب و هوای ترکیه معتدل و پر باران است.

 

مهاجرت به ترکیه – فرهنگ

فرهنگ مردم ترکیه نیز در مهاجرت به ترکیه تاثیرگذار است. فرهنگ مردم ترکیه بسیار شبیه به فرهنگ مردم ایران می باشد. البته در کشور ترکیه هم فرهنگ آسیایی و هم فرهنگ اروپایی به چشم می خورد. ولی به دلیل اینکه بیشتر کشور ترکیه در قاره آسیا قرار دارد فرهنگ غالب فرهنگ آسیایی است.

 

مهاجرت به ترکیه – دین و مذهب

شاید بتوان تاثیرگذار ترین مورد جهت مهاجرت به ترکیه را دین و مذهب در کشور ترکیه دانست. کشور ترکیه یک کشور سکولار است و از دین خاصی تبعیت نمی کند. به همین دلیل از تمام ادیان و مذاهب در این کشور وجود دارند. ولی به دلیل اینکه بیشترین بخش کشور ترکیه در قاره آسیا قرار گرفته است بیشتر مردم ترکیه از دین اسلام تبعیت می کنند.

 

مهاجرت به ترکیه – زبان

زبان نیز عامل مهی در مهاجرت به ترکیه است. زبان مردم ترکیه ترکی می باشد و عموم مردم به زبان ترکی صحبت می کنند. صحبت به زبان انگلیسی در ترکیه رشد خوبی داشت است و در قسمت هایی از ترکیه زبان کردی نیز به عنوان گویش مردم به چشم می خورد.

 

راه های مهاجرت به ترکیه

مهاجرت به ترکیه از طریق راه های متعددی امکانپذیر است. از جمله راه های مهاجرت به ترکیه سرمایه گذاری در ترکیه، خرید ملک در ترکیه، تحصیل در ترکیه و ... می باشند. در زیر انواع راه های مهاجرت به ترکیه را آورده ایم. برای اطلاعات بیشتر درباره هر کدام از راه های مهاجرت به ترکیه روی گزینه مورد نظر کلیک کنید.

مهاجرت به ترکیه از طریق کار

مهاجرت به ترکیه برای تحصیل

مهاجرت به ترکیه از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به ترکیه از طریق خرید ملک

مهاجرت به ترکیه از طریق آرایشگری

اقامت یک ساله ترکیه

 

ابر کلمات کلیدی :

مهاجرت به ترکیه از طریق تحصیل , مهاجرت به ترکیه از طریق آرایشگری , مهاجرت به ترکیه از طریق کار , مهاجرت به ترکیه 2019 , مهاجرت به ترکیه از طریق اجاره ملک , مهاجرت به ترکیه از طریق ازدواج , شرایط مهاجرت به ترکیه 2018 , صفر تا صد مهاجرت به ترکیه , مهاجرت ایرانیان به ترکیه , هزینه اقامت در ترکیه , اقامت یکساله ترکیه

 

تاریخ درج مطلب 1398/02/22

 

 

لطفا سوالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید
نام و نام خانوادگی
تلفن تماس
نظر

جهت اطلاعات بیشتر از طریق تلگرام با ما در ارتباط باشید .

@droanimal

شماره تماس:

09193608239

تلگرام:

@MavaraMetafizik

 

آدرس:

استان تهران ، شهرستان تهران ، بخش مرکزی ، شهر تهران، قلهک ، خیابان دکتر علی شریعتی ، خیابان کودکان غزه ، پلاک ۳۴ ، ساختمان پزشکان بزرگ مهر ، طبقه سوم ، واحد۱۴

 

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید