این سایت به فروش می رسد . جهت خرید لطفا با شماره 09377388490 تماس بگیرید

هزینه زندگی در ترکیه

 

جهت مهاجرت به کشور دیگر هزینه زندگی در آن کشور حائز اهمیت است. بررسی هزینه زندگی در ترکیه نیز بسیار مهم است و به متقاضیان مهاجرت به ترکیه کمک می کند تا تصمیم درستی در رابطه با مهاجرت به این کشور بگیرند. به طور کلی هزینه زندگی در ترکیه مشابه ایران است. در این مقاله هزینه زندگی در ترکیه را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

 

هزینه زندگی در ترکیه

 

هزینه زندگی در ترکیه – هزینه تحصیل

برای بررسی هزینه زندگی در ترکیه هزینه تحصیل مهم است. هزینه تحصیل در دانشگاه های دولتی رایگان است ولی دانشگاه های خصوصی بسته به نوع دانشگاه و نوع رشته و مقطع تحصیلی شهریه دریافت می کنند. میانگین شهریه دانشگاه های خصوصی ترکیه حدود 10000 تا 30000 لیر در سال برآورد می شود.

 

هزینه زندگی در ترکیه – هزینه اجاره خانه

هزینه اجاره خانه در ترکیه از موارد مهم دیگر جهت بررسی هزینه زندگی در ترکیه است. هزینه اجاره خانه در ترکیه به عواملی مانند متراژ، منطقه و ... بستگی دارد ولی می توان گفت هزینه اجاره یک خانه 70 متری به طور متوسط بین 700 تا 1000 لیر می باشد.

 

هزینه زندگی در ترکیه – هزینه بنزین

اگر خودروی شخصی داشته باشید؛ هزینه بنزین نیز برای بررسی هزینه زندگی در ترکیه مهم است. در ترکیه قیمت هر لیتر بنزین 5/6 لیر می باشد.

 

هزینه زندگی در ترکیه – هزینه حمل و نقل

حمل و نقل از دیگر عوامل تاثیرگذار بر بررسی هزینه زندگی در ترکیه است. پرداخت هزینه حمل و نقل در ترکیه نیز مانند ایران هم به صورت کارت الکترونیکی و هم به صورت نقدی امکان پذیر است. به طور میانگین 6/2 لیر به عنوان هزینه حمل و نقل از کارت الکترونیکی کسر می گردد.

 

هزینه زندگی در ترکیه – هزینه خوراک و پوشاک

هزینه خوراک و پوشاک در بررسی هزینه زندگی در ترکیه بستگی به خودتان دارد. به طور کل می توان گفت هزینه خوراک در ترکیه مشابه ایران است ولی هزینه پوشاک در ترکیه به دلیل رونق صنعت پوشاک در این کشور بسیار مناسب تر از ایران است.

 

هزینه زندگی در ترکیه – هزینه تفریح

هزینه تفریح نیز در بررسی هزینه زندگی در ترکیه مهم است. این بستگی به خودتان دارد که چقدر برای تفریحتان هزینه کنید. ممکن است کسی هیچ هزینه ای برای تفریح قائل نشود و دیگری تمام حقوق خود را صرف تفریح کند. مثلا هزینه بلیط سینما در ترکیه 15 لیر می باشد.

 

هزینه زندگی در ترکیه – هزینه های جاری

هزینه های جاری زندگی مانند هزینه آب، برق، گاز و ... از عوامل دیگری جهت بررسی هزینه زندگی در ترکیه است. این هزینه ها بستگی به میزان مصرف شما دارد. به طور میانگین جهت دو نفر هزینه آب بین 50 تا 100 لیر، هزینه برق بین 90 تا 200 لیر، هزینه گاز بین 30 تا 50 لیر در تابستان و 150 تا 400 لیر در زمستان برآورد می شود.

 

تاریخ درج مطلب 1397/11/11

 

 

لطفا سوالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید
نام و نام خانوادگی
تلفن تماس
نظر

 

موسسه حقوقی ... با سابقه فعالیت در زمینه حقوق خصوصی داخلی و بین الملل هم اکنون یکی از موسسات موفق و محبوب حقوقی کشور می باشد. موسسه حقوقی... هم اکنون از طرفی به عنوان یک دفتر مهاجرتی در شیراز تحت عنوان حقوق بین الملل خصوصی و از طرف دیگر بررسی پرونده های حقوقی و کیفری در زمینه های خانواده، ملک، قراردادها، مسائل کارگر و کارفرما را پذیرا می باشد.

آدرس :

فارس ، شیراز

 

شماره تماس :

 

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید