شیراز ، قدوسی غربی ، بعد از کوچه 13 ، جنب بانک تجارت ، ساختمان امین۱، واحد ۱
تلفکس: +987136276956 موبایل: +989179988123

 راه های مهاجرت و اخذ ویزای استرالیا

موســسـه بیـن المــللی امــیـران پیشرو در ارائه خدمات حقوقی بیــن المـلل و امــر مهــاجرت توسط وکــلا و کارشناسان با تـجربه در ایران و خارج از ایران همـواره بهتـرین، امـن ترین، راحـت ترین، ســریع ترین و از همه مهمتر ارزانترین راه دریافت ویزا و اقامت در استرالیا را به مخاطبین خود پیشنهــاد می دهد و از لحـظه تشــکیل پرونده تا ورود به کشــور استرالیا آنـها را پشتـیبانــی واقعــی می کند. 

انواع ویزای استرالیا

ویزاهای استرالیا به طور کلی به دو نوع ویزای اقامت موقت و اقامت دائم تقسیم می‌شوند. مهاجران ایرانی با هدف تحصیل، سرمایه گذاری، اشتغال در زمینه تخصصی، زندگی در کنار اعضای خانواده و … اقدام به اخذ ویزای استرالیا می‌کنند. اگر قصد دارید به استرالیا مهاجرت کنید باید برای ویزاهای اقامت دائم استرالیا اقدام کنید. اگر هم قصد دارید به دیدن خانواده خود در استرالیا بروید یا در سمیناری تخصصی شرکت کنید یا صرفا می‌خواهید گشت و گذار در این کشور زیبا را تجربه کنید، می‌توانید ویزای‌های مربوطه برای اقامت موقت را اخذ کنید؛ البته ویزاهای موقت دیگری نیز وجود دارند که در ادامه به آنها می‌پردازیم.

ویزای سرمایه گذاری استرالیا

موقعیت جغرافیایی استراتژیک، روابط دوستانه با سایر کشورها و رشد اقتصادی استرالیا به صورت متوالی در ۲۷ سال گذشته، از مهم‌ترین عوامل جذابیت سرمایه‌گذاری در این کشور به شمار می‌روند.

دولت استرالیا در راستای رشد هر چه بیشتر این کشور، برای مهاجرانی که قصد سرمایه‌گذاری در استرالیا را دارند تدابیر ویژه‌ای در نظر گرفته است؛ به طوریکه ویزای سرمایه‌گذاری به بهترین و سریع‌‌ترین روش برای مهاجرت تبدیل شده است و صاحبان کسب‌وکار و تجار می‌توانند به راحتی با سرمایه‌گذاری در این کشور موفق به اخذ اقامت دائم شوند.

انواع ویزای سرمایه گذاری استرالیا:

اخذ اقامت موقت استرالیا: شما می‌توانید از طریق ویزای ۱۸۸ به راحتی برای اخذ اقامت موقت چهارساله اقدام کنید. این ویزا مسیر را برای اخذ اقامت دائم استرالیا از طریق ویزای ۸۸۸ یا دیگر ویزاها برای شما هموار می‌سازد.

اخذ اقامت دائم استرالیا: ویزاهای ۸۸۸، ۱۳۲، ۸۹۰ و ۸۹۲ برای اخذ اقامت دائم استرالیا از طریق سرمایه‌گذاری تعریف شده‌اند. شما می‌توانید متناسب با شرایط‌تان برای هر یک از ویزاها اقدام کنید.

ویزای کار استرالیا

دولت استرالیا سیاست‌های خود را در راستای جذب نیروهای متخصص تنظیم کرده و فرصت‌های شغلی و شرایط زندگی مناسبی برای این گروه از مهاجران فراهم کرده است. بد نیست بدانید که استرالیا در شمار دارندگان بالاترین درآمد سرانه در جهان محسوب می‌شود و حداقل دسمتزد شاغلین در این کشور به گونه‌ای تعیین شده که نه تنها قدرت خرید هیچ گاه یک نگرانی محسوب نمی‌شود بلکه افراد در هر موقعیت شغلی از بهترین امکانات رفاهی و درمانی برخوردارند.

مهاجرت به استرالیا از طریق کار و تخصص یکی از متداول‌ترین راه‌ها برای اخذ ویزای استرالیا به صورت اقامت موقت و دائم است. دولت استرالیا هر ساله لیستی از مشاغل مورد نیاز خود را اعلام می‌کند که بسیاری از مشاغل را شامل می‌شود.

ویزاهای کاری استرالیا انواع گوناگونی دارند که در صورت احراز شرایط می‌توانید برای اخذ هر یک از آنها اقدام کنید.

انواع ویزای دائم استرالیا:

ویزای اقامت دائم با اسپانسر شغلی استرالیا ( ویزای 186 استرالیا )

ویزای اقامت دائم با حمایت کارفرما در مناطق کم‌جمعیت ( ویزای 187 استرالیا )

ویزای مهارتی استرالیا به صورت مستقل ( ویزای 189 استرالیا )

ویزای مهارتی استرالیا با اسپانسر ایالتی ( ویزای 190 استرالیا )

 

انواع ویزای موقت استرالیا:

ویزای کار موقت برای افراد متخصص ( ویزای 400 استرالیا )

اقامت موقت ویژه فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های خاص ( ویزای 476 استرالیا )

اقامت موقت ویژه فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های استرالیا ( ویزای 485 استرالیا )

ویزای تخصصی با اسپانسر مناطق کم‌جمعیت و اسپانسر فامیلی ( ویزای 489 استرالیا )

علاوه بر تغییرات هر ساله در لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا، شرایط ویزای کار استرالیا نیز بسیار متغیر است و در سال‌های گذشته، شرایط ورود به این کشور برای متقاضیانی که در حال مهاجرت به استرالیا از طریق تخصص و کار هستند روزبه‌روز مشکل‌تر می‌شود. به همین دلیل بهتر است متقاضیانی که قصد اخذ اقامت استرالیا از طریق کار را دارند در انتخاب وکیل مهاجرت استرالیا بسیار دقیق عمل کنند. از آنجایی که در برخی موارد مقایسه چند نوع ویزای کاری استرالیا تا حدی سخت می‌شود، می‌توانید از مشاوره‌ گروه حقوقی مهاجرتی امیران نیز در این زمینه کمک بگیرید.

ویزای توریستی استرالیا

استرالیا یازدهمین کشور در صنعت گردشگری کشوری جهان محسوب می‌شود و این به معنای جذابیت این کشور و امکانات فراهم شده برای گردشگران است. البته اخذ ویزای توریستی استرالیا به افرادی که قصد گشت‌وگذار در این کشور را دارند محدود نمی‌شود؛ دیدار از اقوام و آشنایان یا شرکت در رویدادهای تجاری و سمینارها و مواردی مشابه نیز از دیگر اهداف اخذ این ویزا است.

این ویزای استرالیا موقتی است و به اخذ اقامت استرالیا در این کشور منجر نمی‌شود. یکی از مهم‌ترین چالش‌های این ویزا مجاب کردن افسر پرونده در خصوص هدف اخذ این ویزا است.


انواع ویزای توریستی استرالیا

۱. گردشگری و توریستی

ویژه افرادی است که برای تعطیلات، تفریح یا بازدید از خانواده و دوستان قصد ورود به استرالیا را دارند.

۲. بازدید‌کننده تجاری

این ویزا برای افرادی است که به منظور بازدید کوتاهی از یک کسب و کار، انجام مذاکره تجاری یا شرکت در کنفرانس قصد ورود به استرالیا را دارند.

۳. حمایت خانواده

برای افرادی است که به منظور بازدید از خانواده خود به استرالیا عزیمت می‌کنند و اعضای فامیل‌شان در استرالیا به صورت رسمی اسپانسر فرد می‌شوند.

ویزای تحصیلی استرالیا

استرالیا در رتبه‌بندی محبوب ترین کشورها برای دانش‌آموزان و دانشجویان سومین گزینه است و از میان ۵۰ دانشگاه برتر دنیا ۵ دانشگاه متعلق به کشور استرالیا است. این کشور با بیش از ۲۲ هزار رشته و ۱۱۰۰ موسسه آموزشی معتبر سومین مقصد جذاب برای تحصیل در سراسر جهان محسوب می‌شود. علاوه بر این موارد، کیفیت بالای زندگی، فرهنگ مهاجرپذیری، فرصت‌‌های شغلی مناسب و سطح رفاه، استرالیا رابه بهترین انتخاب شما برای ادامه تحصیل تبدیل می‌کند.

دانش‌آموزان و دانشجویان می‌توانند برای تحصیل در تمامی مقاطع تحصیلی از طریق این ویزا اقدام کنند. دولت استرالیا برای دانش‌اموزان زیر ۱۸ سال تدابیری در نظر گرفته است که بتوانند قیم خود راهمراه خود وارد خاک این کشور کنند.

ویزای ازدواج استرالیا

افرادی که اقامت دائم استرالیا را دارند، از طریق این ویزا می‌توانند برای اخذ اقامت شریک زندگی‌ خود نیز اقدام کنند. پس اگر نامزد یا همسر شما شهروند یا دارای اقامت دائم استرالیاست می‌توانید از طریق این ویزا در کنار همسر خود در استرالیا زندگی کنید.

ویزای ازدواج دو سال و ویزای نامزدی ۹ ماه اعتبار دارد. این ویزا طبق شرایط و ضوابطی قابلیت تبدیل به اقامت دائم را دارد.

ویزای ازدواج استرالیا یا ویزای همسر برای متقاضیانی است که از طریق ازدواج با شهروند استرالیا یا مقیم استرالیا با اقامت دائم استرالیا یا شهروند نیوزلند (واجد شرایط زندگی در استرالیا) قصد مهاجرت به استرالیا و زندگی در این کشور را داشته باشند.

 

انواع ویزای ازدواج

۱. ویزای ۸۲۰ استرالیا ( اقامت موقت استرالیا )

۲. ویزای ۸۰۱ استرالیا ( اقامت دائم استرالیا )

۳. ویزای ۳۰۹ استرالیا ( اقامت موقت استرالیا )

۴. ویزای ۱۰۰ استرالیا ( اقامت دائم استرالیا )

ویزای ۸۰۱ استرالیا مکمل ویزای ۸۲۰ استرالیا است و متقاضی پس از دو سال اقامت موقت در این کشور می‌تواند برای این ویزا و اقامت دائم استرالیا اقدام کند. این شرایط برای ویزای ۱۰۰ و ویزای ۳۰۹ نیز مشابه است.

ویزای فرزند استرالیا

افراد دارای اقامت دائم استرالیا می‌توانند برای اقامت فرزندان‌ خود نیز اقدام کنند. ویزای فرزند (برای والدین بیولوژیکی)، ویزای فرزندخواندگی و ویزای کودک یتیم خویشاوند از انواع ویزای فرزند است.

همچنین والدینی که دارای اقامت موقت استرالیا هستند نیز می‌توانند تا زمانی که نتیجه اقامت دائم آنها مشخص شود به کمک ویزای فرزند وابسته، برای فرزندان خود نیز ویزای موقت استرالیا را اخذ کنند. در هر یک از این ویزاها والدین و فرزند باید شرایط به خصوصی داشته باشند.

 

انواع ویزای فرزند استرالیا

۱. ویزای فرزند استرالیا ( ویزای ۱۰۱ استرالیا )

۲. ویزای فرزندخواندگی استرالیا ( ویزای ۱۰۲ استرالیا )

۳. ویزای کودک یتیم خویشاوند استرالیا ( غیرفرزندخواندگی _ ویزای ۱۱۷ استرالیا )

۴. ویزای فرزند وابسته ( ویزای ۴۴۵ استرالیا )

ویزای والدین استرالیا

این ویزا برای افرادی در نظر گرفته شده است که فرزندان آنها شهروند استرالیا یا دارای اقامت دائم این کشور هستند و می‌خواهند از طریق اسپانسرشیپ آنها اقامت دائم یا موقت استرالیا را اخذ کنند و در کنار فرزند خود زندگی کنند. همچنین افرادی که کلیه اقوام درجه یک خود و همسرشان در استرالیا هستند نیز می‌توانند از طریق ویزای آخرین بازمانده اقدام به اخذ ویزای استرالیا کنند.

انواع ویزای والدین

۱. ویزای معمولی والدین استرالیا ( ساب‌کلاس ۱۰۳ )

۲. ویزای اقامت موقت والدین استرالیا با پرداخت هزینه ( ساب‌کلاس ۱۷۳ )

۳. ویزای اقامت دائم والدین استرالیا با پرداخت هزینه ( ساب‌کلاس ۱۴۳ )

۴. ویزای آخرین فرد بازمانده استرالیا ( ساب کلاس ۱۱۵ )

برای اطلاع بیشتر از شرایط هر نوع ویزا روی آن کلیک نمایید :

 

ویزای ازدواج استرالیا - ویزای 309 و 100     ویزای نامزدی استرالیا - ویزای 300

ویزای ازدواج استرالیا - ویزای 309 و 100                          ویزای نامزدی استرالیا - ویزای 300

 

ویزای تحصیلی استرالیا     ویزای ازدواج استرالیا - ویزای 820 و 801

     ویزای تحصیلی استرالیا                           ویزای ازدواج استرالیا - ویزای 820 و 801

 

ویزای تخصصی با اسپانسر مناطق کم جمعیت استرالیا و اسپانیر فامیلی (ویزای 489)     ویزای توریستی استرالیا

ویزای تخصصی با اسپانسر مناطق کم جمعیت استرالیا و اسپانیر فامیلی (ویزای 489)     ویزای توریستی استرالیا

 

اقامت موقت استرالیا ویژه فارغ التحصیلان دانشگاه های خاص (ویزای 476)     اقامت موقت ویژه فارغ التحصیلان دانشگاه های استرالیا (ویزای 485)

اقامت موقت استرالیا ویژه فارغ التحصیلان دانشگاه های خاص (ویزای 476)    اقامت موقت ویژه فارغ التحصیلان دانشگاه های استرالیا (ویزای 485)

 

ویزای مهارتی استرالیا با اسپانسر ایالتی (ویزای 190)     ویزای کار موقت استرالیا برای افراد متخصص (ویزای 400)

ویزای مهارتی استرالیا با اسپانسر ایالتی (ویزای 190)    ویزای کار موقت استرالیا برای افراد متخصص (ویزای 400)

 

ویزای اقامت دائم با حمایت کارفرما استرالیا در مناطق کم جمعیت (ویزای 187)     ویزای مهارتی استرالیا به صورت مستقل (ویزای 189)

ویزای اقامت دائم با حمایت کارفرما استرالیا در مناطق کم جمعیت (ویزای 187)    ویزای مهارتی استرالیا به صورت مستقل (ویزای 189)

 

ویزای 890 (اقامت دائم مستقل) و 892 (اقامت دائم اسپانسری ایالتی)     ویزای اقامت دائم با اسپانسر شغلی استرالیا (ویزای 186)

ویزای 890 (اقامت دائم مستقل) و 892 (اقامت دائم اسپانسری ایالتی)     ویزای اقامت دائم با اسپانسر شغلی استرالیا (ویزای 186)

 

ویزای سرمایه گذاری استرالیا برای اقامت دائم - ساب کلاس 888     ویزای سرمایه گذاری استرالیا برای اقامت دائم - ساب کلاس 132

ویزای سرمایه گذاری استرالیا برای اقامت دائم - ساب کلاس 888     ویزای سرمایه گذاری استرالیا برای اقامت دائم - ساب کلاس 132

 

ویزای سرمایه گذاری استرالیا برای اقامت موقت - ساب کلاس 188

ویزای سرمایه گذاری استرالیا برای اقامت موقت - ساب کلاس 188

 

برای درخواست مشاوره کافیست فرم زیر را پر کنید
نام و نام خانوادگی
تلفن تماس
پرسش شما