شیراز ، قدوسی غربی ، بعد از کوچه 13 ، جنب بانک تجارت ، ساختمان امین۱، واحد ۱
تلفکس: +987136276956 موبایل: +989179988123

اقامت در بحرین

 

اگر علاقه مند به اقامت در بحرین باشید، بی شک سوالات زیادی در رابطه با نحوه اقامت در بحرین در ذهن دارید. بحرین یکی از کشورهای حوزه خلیج فارس است که شرایط تابعیت و اقامت سخت گیرانه ای دارد. در ادامه این مقاله جزئیات بیشتر در باب اقامت در بحرین را بررسی خواهیم کرد.

 

اقامت در بحرین

 

شرایط اقامت در بحرین

طبق قانون تابعیت و اقامت که در سال 1963 در بحرین تصویب شده است، اقامت در بحرین به شخصی اعطا می شود که حداقل 25 سال در بحرین به طور مداوم سکونت داشته باشد. البته اگر متقاضی اقامت در بحرین عرب زبان باشد، این مدت به 15 سال کاهش می یابد. تسلط به زبان عربی و اجازه اقامت قانونی از دولت بحرین، شروط دیگری برای اقامت در بحرین است.

از طریق تولد فرزند نیز می توان اقامت در بحرین را به دست آورد. فرزند متولد شده از پدر یا پدربزرگی که متولد بحرین باشند، بحرینی محسوب شده و شامل اقامت در بحرین می شود. همچنین به نوزادی که در خاک بحرین متولد شده باشد و والدین او نامعلوم باشند، اقامت در بحرین اعطا می شود.

 

ترک اقامت در بحرین

افرادی که تابعیت کشور دیگری را دریافت کنند تابعیت و اقامت در بحرین را از دست خواهند داد. این امر موجب از دست دادن اقامت در بحرین برای فرزندان زیر 18 سال آنها نیز می شود.

 

ابر کلمات کلیدی :

اقامت بحرین , اقامت کاری در بحرین

 

تاریخ درج مطلب 1397/12/21

 

 

 

برای درخواست مشاوره کافیست فرم زیر را پر کنید
نام و نام خانوادگی
تلفن تماس
پرسش شما