سازمان  wes چیست ؟  

 

 

 

سازمان World Education Service  است که در سال 1974 میلادی تاسیس شده و درواقع مدارک  تحصیلی افراد را تایید و معادل سازی میکند.منظور از تاییدیه تحصیلی ، ارزیابی و تایید مدارک افراد که با مدارک تحصیلی کشور های کانادا و آمریکا معادل سازی شود.

در جهان سازمان های مختلفی وجود دارد که این خدمات را ارائه میدهند که در میان آن ها سازمان wes از اعتبار بالایی در میان موسسات آمریکایی و کانادایی برخوردار است. ا توجه به تاثیر مثبت کسب مدرک ارزیابی و تائیدیه سازمان WES بر روند اخذ هر گونه پذیرش اعم از تحصیل، کاری و اقامت دریافت مدارک و گواهینامه های مورد تائید سازمان WES به کلیه متقاضیان مهاجرت به شدت توصیه می شود.

علاوه بر این افرادی هم که قصد دارند با ویزای Federal Skilled Worker یا ویزای نیروی متخصص به کشور کانادا یا آمریکا بروند باید مدارک خود را معادل‌سازی کنند.

 مراحل اخذ تاییدیه wes  

مرحله اول : دریافت فرم ثبتنام

در مرحله اول نیاز است از طریق وب سایت wes یک حساب کاربری ایجاد کنید بعد از وارد کردن اطلاعات تحصیلی و شخصی باید هزینه ثبت نام را از طریق ویزا کارت یا مستر کارت بپردازید. به محض تکمیل شدن پروفایل مدارک تان را برای موسسه ارسال میکنید  تا مورد بررسی قرار بگیره مطمئن شود مدارک شما کامل است و اینکه هزینه آن را بطور کامل پرداخت کردید یا خیر؟

ارسال آنلاین مدارک از طریق سایت : https://applications.wes.org/createaccount

ارزیابی آنلاین مدارک به طور تقریبی بین یک تا سه روز به طول می انجامد.

 

 

 

مرحله دوم : تایید مدارک

دریافت مدارک مرتبط  در روند ارزیابی اهمیت بسیاری دارد و اگر موسسه متوجه شود مدارک شما یا سندی ناقص است ارزیابی شما رو به تعویق میندازد. در صورتی که مدارک شما ناقص باشد wes  به سرعت از شما درخواست تکمیل آن را دارد و تا زمانی که آن را تکمیل نشود در حالت تعلیق قرار میگیرد.

مدارک مورد نیاز سازمان wes

در ابتدا لازم به ذکر است که اصل مدارک خود را ارسال نکنید و فقط کپی آن را باید باری این سازمان ارسال کنید .

  • مدارک دانشگاهی هر ترم که مهرو موم شده اند. این مدارک  به همراه متن رسمی باید در پاکتی در بسته توسط مسئول دانشگاه امضا و مهر شود. و روی پاکت  کد شناسه این سازمان ارزیابی نیز قرار داشته باشد.
  • به همراه رو نوشتی از گواهی پایان نامه و نمره های تحصیلی

زمانی که مدارک شما ارسال شد مورد ارزیابی قرار میگیرد و پس از ارزیابی مدارک شما از طریق پست پیشتاز و یا پست معمولی ارسال میشود، اما این مراحل ممکن است دوماه زمان ببرند.

ارزشیابی WES

این موسسه برای این‌که بتواند مدارک را ارزیابی کند، مقیاسی بین اعداد صفر تا چهار برای آن‌ها در نظر گرفته است. اگر معدل فرد بین 16 تا 20 باشد نمره 4 دریافت می‌کند.

در صورتی که معدل فرد 14 تا 15 باشد، نمره 3 به او تعلق می‌گیرد. معدل بین 12 تا 13 نیز شامل نمره 2 می‌شود. افرادی که معدلی بین 10 تا 11 دارند نیز نمره 1 را دریافت می‌کنند.

بعد از دریافت این نمرات، میانگین آن‌ها محاسبه خواهد شد. در صورتی که ریز نمرات فردی از 16 بالاتر باشد، فرد از نظر ارزیابی تحصیلی نمره 4 را کسب می‌کند.

افرادی که در دوره کارشناسی 140 واحد پاس کرده‌اند، به ازای هر درسی که در آن نمره بالاتر از 17 بگیرند، در ارزیابی این سازمان 4 از 4 می‌شوند.

در صورتی که فردی یک درس را چند بار افتاده باشد، نمره نهایی او لحاظ می‌شود و دیگر نمره‌های زیر 10 او تاثیری در این ارزیابی ندارند.

 هزینه ارزیابی مدارک تحصیلی WES چقدر است؟ 

هزینه این مورد براساس نوع خدمات و تعداد مدارک ارسالی‌تان توسط موسسه WES برآورد می شود. درواقع هزینه مشخصی ندارد بستگی به نوع خدماتی که درخواست دارید و تعداد مدارکی که ارسال میکنید دارد.اما به علاوه ی هزینه ی سازمان WES حدود 10 دلار شامل هزینه پست کانادا میشود.

 ارزیابی سازمان WES تا چه زمانی اعتبار دارد؟ 

ارزشیابی مدارک تحصیلی شما توسط این سازمان تا 5 سال اعتبار دارد.

 تاییدیه سازمان WES  چه مزایایی در بر دارد؟ 

  • شرایط و پیش نیاز های اداره مهاجرت کانادا IRCC را دریافت می کنید.
  • مدارک تحصیلی شما در این کشور به رسمیت شناخته می شود به کمک آن می توانید به دیگر اهدافتان در کانادا دست پیدا کنید.
  • مدارک و گزارشات ارزشیابی خود را برای استفاده در آینده حفظ کنید.
  • تاییدیه سازمان WES به مدت 5 سال از تاریخ صدور آن، اعتبار خواهد داشت و می توانید در آینده از آن هم استفاده کنید.
  • استخدام و کاریابی در دو کشور آمریکا و کانادا

 

لطفا سوالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید
نام و نام خانوادگی
تلفن تماس
نظر

جهت اطلاعات بیشتر از طریق تلگرام با ما در ارتباط باشید .

@droanimal

شماره تماس:

09193608239

تلگرام:

@MavaraMetafizik

 

آدرس:

استان تهران ، شهرستان تهران ، بخش مرکزی ، شهر تهران، قلهک ، خیابان دکتر علی شریعتی ، خیابان کودکان غزه ، پلاک ۳۴ ، ساختمان پزشکان بزرگ مهر ، طبقه سوم ، واحد۱۴

 

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید