مهرناتی چیست؟

مهر ناتی چیست؟

مهر ناتی به مهر مترجمین رسمی کشور استرالیا گفته می شود و در کشور استرالیا این مهر اعتبار زیادی دارد افرادی که قصد مهاجرت به کشور استرالیا و نیوزلند را دارند باید برای ترجمه مدارک خود از دو نوع مهر اقدام کنند .

ابتدا ترجمه رسمی اسناد و تایید ترجمه توسط دادگستری و وزارت امور خارجه و سپس ترجمه مهر ناتی که مختص کشور استرالیا می باشد .

  • نکته مهم این که برای مهر دادگستری و وزارت امور خارجه باید اصل مدرک را به همراه داشته باشید اما برای مهر ناتی با مدرک موقت هم مهرزنی انجام می شود.

 

مترجم ناتی کیست؟

مترجم ناتی شخصی است که واجد شرایط بوده ،  از طرف شرکت ناتی انتخاب می شود و پس از گذراندن مراحل اولیه در آزمونی که در کشور استرالیا برگزار می شود شرکت کرده و با به دست آوردن نمره قابل قبول مدرک قبولی را میگیرد  و سپس مترجم رسمی و مورد تایید کشور استرالیا می شود.

مترجم ناتی لزومی برای زندگی در کشور استرالیا را ندارد.

 

تفاوت ترجمه ناتی و ترجمه رسمی

1.ترجمه رسمی توسط مترجمان رسمی انجام می گیرد اما ترجمه ناتی توسط مترجمان مورد تایید کشور استرالیا انجام می شود.

2.در ترجمه ناتی امکان ترجمه مدارک به صورت خلاصه وجود دارد.

3. یکی از مهم ترین مزایای ترجمه با ناتی علاوه بر صرفه جویی در وقت ، اطمینان از صحت ترجمه نزد مقامات استرالیایی را می دهد و تقریبا تمامی وکلای فعال در حوزه مهاجرت به استرالیا امور ترجمه مشتریان خود را به ناتی می سپارند.

4. فهرست اسامی مترجمان ناتی در سایت ناتی به آدرس www.naati.com.au  موجود می باشد.

 

هزینه مهر ناتی

هزینه ترجمه ناتی بسیار کمتر از سایر ترجمه ها می باشد زیرا نیاز به تاییدیه مراجع دیگر ندارد و فقط هزینه ی مهر ناتی را برای شخص دارد.

هزینه ی مهر ناتی نسبت به مهر دادگستری کمتر می باشد و اعتبار بیشتری را برای کشور استرالیا دارد و مبلغ آن حدود 35000 تومان می باشد .

 

 

آیا ترجمه ناتی مدارک تاریخ انقضا دارد؟

به طور کلی ترجمه مدارک تاریخ انقضا ندارند اما اگر برخی از مدارک مانند شناسنامه یا پاسپورت تغییری در اطلاعات هویتی ایجاد شود باید ترجمه آن نیز تغییر کند.

 

 آیا داشتن مدرک ناتی برای متقاضیان ویزای استرالیا امتیاز محسوب میشود؟

بله چرا که همین موضوع یکی از راه های جبران کمبود امتیازات برای متقاضیانی است که نیاز به امتیازات بالا دارند.

 

جمع بندی

برای ارائه مدرک به سفارت استرالیا به دو روش امکان پذیر می باشد :

اول اینکه مدارک را به مهر دادگستری بفرستید و با مهر ناتی بفرستید.

دوم یا شما می توانید مدارک خود را با چند نوع ترجمه آماده کرده و ارسال کنید یعنی برخی مدارک با مهر دادگستری و برخی مدارک با مهر ناتی و این هیچگونه ممنوعیتی ندارد.

 

 

 

لطفا سوالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید
نام و نام خانوادگی
تلفن تماس
نظر

جهت اطلاعات بیشتر از طریق تلگرام با ما در ارتباط باشید .

@droanimal

شماره تماس:

09193608239

تلگرام:

@MavaraMetafizik

 

آدرس:

استان تهران ، شهرستان تهران ، بخش مرکزی ، شهر تهران، قلهک ، خیابان دکتر علی شریعتی ، خیابان کودکان غزه ، پلاک ۳۴ ، ساختمان پزشکان بزرگ مهر ، طبقه سوم ، واحد۱۴

 

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید