شرایط مهاجرت به آمریکا

 

آمریکا نیز مانند هر کشور دیگری شرایط خاص خود را برای مهاجران در این کشور دارد. بدیهی است اطلاع از شرایط مهاجرت به آمریکا برای متقاضیان مهاجرت به این کشور از اهمیت زیادی برخوردار است. در این مقاله در باب شرایط مهاجرت به آمریکا صحبت کرده ایم.

 

شرایط مهاجرت به آمریکا

 

شرایط مهاجرت به آمریکا

شرایط مهاجرت به آمریکا بستگی به روش مهاجرت به این کشور دارد. شرایط مهاجرت به آمریکا از طریق تحصیل، سرمایه گذاری، ازدواج و ... با یکدیگر متفاوت هستند. در ادامه شرایط مهاجرت به آمریکا در هر کدام از روش ها را به طور خلاصه بررسی می کنیم و جهت مطالعه جزئیات بیشتر می توانید به مقاله مربوط به آن مراجعه نمایید.

 

شرایط مهاجرت به آمریکا از طریق تحصیل

شرکت در آزمون ورودی از شرایط مهاجرت به آمریکا از طریق تحصیل است. باید در این آزمون نمره قابل قبول بگیرید تا موفق به مهاجرت به آمریکا شوید. در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا می توانید برای مهاجرت به آمریکا درخواست دهید. البته با مهاجرت به آمریکا از طریق تحصیل اقامت دائم را کسب نمی کنید و برای اخذ اقامت دائم آمریکا باید بعد از آن مشغول به کار شوید.

 

شرایط مهاجرت به آمریکا از طریق سرمایه گذاری

شرایط سرمایه گذاری در بررسی شرایط مهاجرت به آمریکا به صورت سرمایه گذاری نقدی در یکی از پروژه های دولتی آمریکا است. این روش سرمایه گذاری EB5 نام دارد. حداقل سرمایه گذاری 500،000 دلار است که بعد از 5 سال با سود آن قابل برگشت است. روش دیگری که به E2 معروف است به صورت خرید بیزینس در آمریکا می باشد که سرمایه ای حدود 300،000 دلار باید داشته باشید و 15،000 دلار آن را وارد بیزینس کنید. سرمایه گذاری EB3 نیز در بررسی شرایط مهاجرت به آمریکا با داشتن پیشنهاد کاری امکانپذیر است.

 

شرایط مهاجرت به آمریکا از طریق لاتاری

شرایط مهاجرت به آمریکا از طریق لاتاری بدین گونه است که هر ساله قرعه کشی ای در بین متقاضیان مهاجرت به آمریکا برگزار شده و در صورت برنده شدن می توانند گرین کارت آمریکا را بگیرند. از دیگر شرایط مهاجرت به آمریکا از طریق لاتاری داشتن یکی از شرایط مدرک دیپلم و یا حداقل 18 سال سن می باشد. هزینه گرین کارت آمریکا 220 دلار است.

 

شرایط مهاجرت به آمریکا از طریق خانواده

شرایط مهاجرت به آمریکا از طریق خانواده با توجه به خانواده درجه 1 یا 2 و ... بررسی می شود. اگر فرد مورد نظر در آمریکا فقط گرین کارت آمریکا را داشته باشد و شهروند آمریکا نباشد فقط می تواند برای خانواده درجه یک خود شامل همسر و فرزندان اقامت آمریکا را بگیرد. در صورتی که فرد شهروند آمریکا باشد می تواند خانواده درجه 2 به بعد از جمله فرزند، خواهر و برادرش به همراه همسر و فرزندانشان و همچنین پدر و مادر را به آمریکا وارد کند. مدت انتظار برای این نوع گرین کارت از 2 سال تا 12 سال بسته به نسبت خانوادگی است.

 

شرایط مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج

شرایط مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج به این صورت است که فرد برای وارد کردن همسرش به امریکا باید یا شهروند آمریکا باشد یا تابعیت این کشور را داشته باشد. مدت دریافت این ویزا 1.5 تا 2 سال است و به مدت 2 سال نیز صادر می شود که قابل تمدید است.

 

شرایط مهاجرت به آمریکا از طریق پناهندگی

شرایط مهاجرت به آمریکا از طریق پناهندگی بسیار سخت و دشوار است. متقاضی پناهندگی بعد از ورود به آمریکا تا 2 سال فرصت دارد درخواست پناهندگی خود را به اداره مهاجرت اعلام نماید. اگر زمان بررسی درخواست پناهندگی توسط آمریکا بیشتر از 5 ماه طول بکشد فرد متقاضی پناهندگی اجازه کار در آمریکا را کسب می کند.

 

تاریخ درج مطلب 1397/12/06

 

 

لطفا سوالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید
نام و نام خانوادگی
تلفن تماس
نظر

جهت اطلاعات بیشتر از طریق تلگرام با ما در ارتباط باشید .

@droanimal

شماره تماس:

09193608239

تلگرام:

@MavaraMetafizik

 

آدرس:

استان تهران ، شهرستان تهران ، بخش مرکزی ، شهر تهران، قلهک ، خیابان دکتر علی شریعتی ، خیابان کودکان غزه ، پلاک ۳۴ ، ساختمان پزشکان بزرگ مهر ، طبقه سوم ، واحد۱۴

 

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید