مهاجرت به آمریکا از طریق تحصیل

 

مهاجرت به آمریکا از طریق تحصیل یکی دیگر از راه های مهاجرت به این کشور است. دانشگاه های آمریکا از سطح بالایی برخوردارند و جزو معتبرترین دانشگاه ها در سراسر جهان هستند. این مقاله مهاجرت به آمریکا از طریق تحصیل را مورد بررسی قرار می دهد.

 

مهاجرت به آمریکا از طریق تحصیل

 

انواع ویزا جهت مهاجرت به آمریکا از طریق تحصیل

از سه نوع ویزا برای مهاجرت به آمریکا از طریق تحصیل می توانید استفاده کنید. این ویزاها عبارتند از:

- ویزای تحصیلی B1: این ویزا جهت مهاجرت به آمریکا از طریق تحصیل برای دوره های تحصیلی کوتاه مدت (کمتر از 6 ماه) به متقاضی اعطا می شود.

- ویزای تحصیلی F1: این ویزای مهاجرت به آمریکا از طریق تحصیل برای دوره های تحصیلی بلندمدت (بیشتر از 6 ماه) صادر می شود. برای همسر و فرزندان متقاضی مهاجرت به آمریکا از طریق تحصیل نیز ویزای F2 صادر می گردد.

- ویزای تحصیلی J1: ویزای تحصیلی J1 نیز برای متقضیان مهاجرت به آمریکا از طریق تحصیل که قصد مطالعه، تحقیق و پژوهش در آمریکا را دارند مورد استفاده قرار می گیرد و مدت آن حداکثر دو سال است. برای همسر و فرزندان متقاضی مهاجرت به آمریکا از طریق تحصیل نیز باید از ویزای J2 استفاده کرد.

- ویزای تحصیلی M1: این ویزا همانند ویزای F1 است و تفاوت آن در نوع رشته تحصیلی است. این ویزا برای رشته های تحصیلی فنی صادر می شود. در این مورد نیز همسر و فرزندان متقاضی مهاجرت به آمریکا از طریق تحصیل از ویزای M2 استفاده می کنند.

 

شرایط مهاجرت به آمریکا از طریق تحصیل

شما جهت مهاجرت به آمریکا از طریق تحصیل می توانید در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری اقدام نمایید. برای مهاجرت به آمریکا از طریق تحصیل باید در آزمون ورودی شرکت کنید و در صورت پذیرش در این آزمون برای مهاجرت به آمریکا از طریق تحصیل اقدام کنید. بدیهی است هرچه مدرک بالاتری داشته باشد و برای مقاطع بالاتر درخواست دهید از شانس بیشتری برای موفقیت در مهاجرت به آمریکا از طریق تحصیل برخوردارید.

 

اخذ اقامت آمریکا با مهاجرت به آمریکا از طریق تحصیل

مهاجرت به آمریکا از طریق تحصیل به تنهایی موجب دریافت اقامت دائم آمریکا نمی شود. برای اینکه اقامت دائم آمریکا را به دست آورید باید بعد از فارغ التحصیلی مشغول به کار شوید و ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل کنید. پس از چند سال کار و اقامت موقت در آمریکا نیز می توان برای دریافت اقامت دائم اقدام نمود.

 

هزینه مهاجرت به آمریکا از طریق تحصیل

هزینه مهاجرت به آمریکا از طریق تحصیل بستگی به نوع دانشگاه دارد. هزینه تحصیل در دانشگاه های خصوصی آمریکا بسیار زیاد است و حدودا هر ترم 60،000 دلار می باشد. هزینه تحصیل در دانشگاه های دولتی آمریکا مناسب تر است و برای دانشجویان خارجی حدود 23،000 دلار برآورد می شود.

 

تاریخ درج مطلب 1397/12/05

 

 

لطفا سوالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید
نام و نام خانوادگی
تلفن تماس
نظر

جهت اطلاعات بیشتر از طریق تلگرام با ما در ارتباط باشید .

@droanimal

شماره تماس:

09193608239

تلگرام:

@MavaraMetafizik

 

آدرس:

استان تهران ، شهرستان تهران ، بخش مرکزی ، شهر تهران، قلهک ، خیابان دکتر علی شریعتی ، خیابان کودکان غزه ، پلاک ۳۴ ، ساختمان پزشکان بزرگ مهر ، طبقه سوم ، واحد۱۴

 

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید