مهاجرت به ایتالیا از طریق تحصیل

 

یکی از راه های اخذ اقامت ایتالیا مهاجرت به ایتالیا از طریق تحصیل می باشد. ایتالیا دارای بهترین دانشگاه ها در جهان است و دانشجویان زیادی علاثمند به تحصیل در این کشور هستند. در این مقاله شرایط و نحوه مهاجرت به ایتالیا از طریق تحصیل را توضیح خواهیم داد.

 

مهاجرت به ایتالیا از طریق تحصیل

 

مراحل مهاجرت به ایتالیا از طریق تحصیل

برای مهاجرت به ایتالیا از طریق تحصیل باید 3 ماه قبل از مهاجرت اقدام نمایید. مدارک لازم از جمله مدارک شناسایی، مدارک تحصیلی و ... را آماده کرده و به سفارت ایتالیا تحویل دهید. پس از بررسی مدارک، مصاحبه ای با شما تدارک دیده می شود که در صورت موفقیت در این مصاحبه ویزای تحصیلی جهت مهاجرت به ایتالیا از طریق تحصیل برای شما صادر می شود.

 

اخذ اقامت دائم با مهاجرت به ایتالیا از طریق تحصیل

مهاجرت به ایتالیا از طریق تحصیل خود به تنهایی منجر به اقامت دائم ایتالیا نمی شود و برای اخذ اقامت دائم ایتالیا باید بعد از فارغ التحصیلی به دنبال کار بگردید و ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل کنید. طبق قوانین ایتالیا بعد از 5 سال اقامت موقت و مداوم در این کشور می توانید جهت اخذ اقامت دائم اقدام نمایید؛ البته 2 سال از آن باید مشغول به کار بوده باشید.

 

زبان تحصیل جهت مهاجرت به ایتالیا از طریق تحصیل

دروس در دانشگاه های ایتالیا بسته به مقطع تحصیلی هم به زبان انگلیسی و هم به زبان ایتالیایی تدریس می شوند. مثلا در مقطع کارشناسی رشته هایی که به زبان انگلیسی هم تدریس می شوند، انگشت شمار هستند. در مقطع کارشناسی ارشد رشته های بیشتری نسبت به مقطع کارشناسی به زبان انگلیسی تدریس می شوند و در مقطع دکترا تمام رشته ها به زبان انگلیسی هم تدریس می شوند. با توجه به اینکه در کدام مقطع و رشته تحصیلی قصد مهاجرت به ایتالیا از طریق تحصیل را دارید باید مدرک زبان انگلیسی یا ایتالیایی داشته باشید.

 

هزینه مهاجرت به ایتالیا از طریق تحصیل

هزینه مهاجرت به ایتالیا از طریق تحصیل نیز با توجه به رشته و مقطع تحصیلی متغیر است. به طور میانگین هزینه تحصیل در دانشگاه های ایتالیا بین 2000 تا 4000 یورو در سال می باشد. گفتنی است کار دانشجویی همزمان با تحصیل می تواند از هزینه مهاجرت به ایتالیا از طریق تحصیل بکاهد.

 

مزایای مهاجرت به ایتالیا از طریق تحصیل

- با مهاجرت به ایتالیا از طریق تحصیل در بهترین دانشگاه های جهان تدریس خواهید کرد.

- هزینه تحصیل در مهاجرت به ایتالیا از طریق تحصیل نسبت به سایر کشورها بسیار مناسب است.

 

تاریخ درج مطلب 1397/11/21

 

 

لطفا سوالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید
نام و نام خانوادگی
تلفن تماس
نظر

جهت اطلاعات بیشتر از طریق تلگرام با ما در ارتباط باشید .

@droanimal

شماره تماس:

09193608239

تلگرام:

@MavaraMetafizik

 

آدرس:

استان تهران ، شهرستان تهران ، بخش مرکزی ، شهر تهران، قلهک ، خیابان دکتر علی شریعتی ، خیابان کودکان غزه ، پلاک ۳۴ ، ساختمان پزشکان بزرگ مهر ، طبقه سوم ، واحد۱۴

 

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید