مهاجرت به ترکیه برای تحصیل

 

از دیگر روش های اقامت در ترکیه مهاجرت به ترکیه برای تحصیل می باشد. مهاجرت به ترکیه برای تحصیل طرفداران زیادی به خصوص در بین ایرانیان به دلیل نزدیکی کشور ترکیه به کشور ایران دارد. در ادامه ی این مقاله مهاجرت به ترکیه برای تحصیل را مورد بررسی قرار می دهیم.

 

مهاجرت به ترکیه برای تحصیل

 

فرآیند مهاجرت به ترکیه برای تحصیل

ایرانیان جهت مهاجرت به ترکیه از طریق تحصیل می توانند به مدت سه ماه بدون ویزا به کشور ترکیه سفر کنند. برای مهاجرت به ترکیه برای تحصیل داشتن مدرک دیپلم الزامی است. بعد از آن باید در آزمون ورودی دانشگاه های ترکیه نمره قبولی کسب کنید و در صورتی که موفق شدید می توانید برای ویزای تحصیلی اقدام نمایید.

 

هزینه مهاجرت به ترکیه برای تحصیل

بررسی هزینه مهاجرت به ترکیه برای تحصیل بستگی به عوامل مختلفی نظیر دانشگاه دولتی یا خصوصی، دوره، رشته و زبان تحصیلی دارد. تحصیل در دانشگاه های دولتی در ترکیه رایگان است ولی دانشگاه های خصوصی شهریه دریافت می کنند. هزینه حمل و نقل و وسیله نقلیه عمومی برای دانشجویان در ترکیه نصف قیمت است. هزینه های بیمه درمانی دانشجویان رایگان می باشد. دانشجویان می توانند جهت مهاجرت به ترکیه برای تحصیل در خوابگاه های دانشجویی و با هزینه بسیار کمتری از از اجاره مسکن اقامت کنند؛ البته لازم به ذکر است که کشور ترکیه در این مورد تعهدی نمی دهد.

 

مزایای مهاجرت به ترکیه برای تحصیل

- با مهاجرت به ترکیه برای تحصیل از مزیت تحصیل در بهترین و معتبرترین دانشگاه های جهان برخوردار می شوید.

- تحصیل در ترکیه هزینه کمی دارد و در مهاجرت به ترکیه برای تحصیل از هزینه تحصیل پایین بهره مند می شوید.

- رفت و آمد کشور ترکیه و ایران در مهاجرت به ترکیه برای تحصیل به دلیل همسایگی ایران و ترکیه بسیار راحت است.

- از دیگر مزیت های مهاجرت به ترکیه برای تحصیل این است که در برخی دانشگاه های ترکیه دروس علاوه بر زبان ترکی، به زبان انگلیسی، آلمانی و فرانسوی نیز تدریس می شوند.

- مزیت دیگر مهاجرت به ترکیه برای تحصیل ارتباط دانشگاه های ترکیه با دانشگاه های معتبر جهانی است.

- جهت مهاجرت به ترکیه برای تحصیل شرط سنی وجود ندارد.

- اگر متقاضی مهاجرت به ترکیه برای تحصیل در دانشگاه هایی که دروس به زبان ترکی ارائه می شوند هستید و مدرک زبان ترکی ندارید؛ دوره های آموزش زبان به صورت رایگان برای دانشجویان برگزار خواهد شد.

 

ابر کلمات کلیدی : مهاجرت به ترکیه از طریق تحصیل , اخذ اقامت ترکیه از طریق تحصیل , مهاجرت به ترکیه از طریق تحصیل ، تحصیل در ترکیه ، اقامت ترکیه از طریق تحصیل ، اقامت دائم ترکیه از طریق تحصیل ، شرایط تحصیل در ترکیه ، تحصیل کارشناسی در ترکیه ، تحصیل کارشناسی ارشد در ترکیه ، تحصیل دکترا در ترکیه ، هزینه تحصیل در ترکیه ، ویزای تحصیلی ترکیه , ویزای دانشجویی ترکیه , شرایط تحصیل در ترکیه با مدرک دیپلم ، تحصیل رایگان در ترکیه ، شرایط تحصیل در ترکیه بدون کنکور ، مراحل گرفتن ویزای تحصیلی ترکیه , هزینه تحصیل در ترکیه 2019 , تحصیل در ترکیه کارشناسی , تحصیل در ترکیه کارشناسی ارشد , تحصیل در ترکیه به زبان انگلیسی , تحصیل در ترکیه دندانپزشکی , تحصیل در ترکیه پزشکی , تحصیل در ترکیه بدون مدرک زبان , تحصیل در ترکیه بدون کنکور , تحصیل در ترکیه با مدرک دیپلم , تحصیل در ترکیه به زبان فارسی , مهاجرت به ترکیه , مهاجرت از طریق تحصیل به ترکیه , هزینه ویزای تحصیلی ترکیه , مهاجرت تحصیلی به ترکیه

 

تاریخ درج مطلب 1397/11/08

 

 

لطفا سوالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید
نام و نام خانوادگی
تلفن تماس
نظر

جهت اطلاعات بیشتر از طریق تلگرام با ما در ارتباط باشید .

@droanimal

شماره تماس:

09193608239

تلگرام:

@MavaraMetafizik

 

آدرس:

استان تهران ، شهرستان تهران ، بخش مرکزی ، شهر تهران، قلهک ، خیابان دکتر علی شریعتی ، خیابان کودکان غزه ، پلاک ۳۴ ، ساختمان پزشکان بزرگ مهر ، طبقه سوم ، واحد۱۴

 

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید