مهاجرت به ترکیه یا گرجستان

 

مهاجرت به ترکیه یا گرجستان؟ سوالی ست که متقاضیان مهاجرت به ترکیه از خود می پرسند. هر دو کشور ترکیه و گرجستان به کشور ایران نزدیک هستند و کشور مناسبی جهت مهاجرت ایرانیان محسوب می شوند. اگر شما هم این سوال را دارید در این مقاله همراه ما باشید تا به طور کامل به سوال مهاجرت به ترکیه یا گرجستان؟ پاسخ دهیم.

 

مهاجرت به ترکیه یا گرجستان

 

معرفی ترکیه و گرجستان جهت مهاجرت به ترکیه یا گرجستان

ترکیه کشوری است اوراسیایی که بخشی از آن در قاره اروپا و بخشی دیگر در قاره آسیا قراردارد. زبان رسمی کشور ترکیه ترکی است. پول رایج آن لیر می باشد. دین اکثر مردم در ترکیه اسلام است و بیشتر آنها مسلمان هستند.

گرجستان در قاره اروپا قرار دارد و کشوری اروپایی محسوب می شود. زبان رسمی این کشور گرجی و پول رایج آن لاری است. مردم کشور گرجستان مسیحی هستند. البته در گرجستان مسلمان نیز وجود دارد و تعداد آنها کم است.

 

آب و هوا جهت مهاجرت به ترکیه یا گرجستان

ترکیه و گرجستان از نظر آب و هوا تفاوتی با یکدیگر ندارند و همچنین آب و هوای این دو کشور همانند آب و هوای ایران می باشد.

 

هزینه زندگی جهت مهاجرت به ترکیه یا گرجستان

هزینه زندگی در هر دو کشور ترکیه و گرجستان از هزینه زندگی در ایران بسیار کمتر است. هزینه های اجاره خانه، مالیات، بیمه و ... بسیار مناسب بوده و این دو کشور را به گزینه های بسیار مناسب جهت مهاجرت ایرانیان تبدیل کرده است. البته می توان گفت هزینه زندگی در گرجستان از ترکیه نیز کمتر است. در ترکیه برای اجاره خانه همانند ایران باید مبلغی را به عنوان پول پیش پرداخت کرده و مبلغی را نیز به عنوان اجاره ماهیانه ماه به ماه پرداخت کنید؛ اما در گرجستان نیازی به پرداخت پول پیش نیست و تنها اجاره ماهیانه پرداخت می کنید. همچنین لازم به ذکر است که هزینه حمل و نقل در گرجستان نسبت به ترکیه بسیار ارزان تر است و هزینه زندگی در گرجستان را کاهش می دهد.

 

نکته مهم جهت مهاجرت به ترکیه یا گرجستان

یکی از مسائل مهمی که در بحث مهاجرت به ترکیه یا گرجستان مطرح است پیوستن گرجستان به اتحادیه اروپا می باشد. گرجستان در آینده ای نزدیک در سال 2020 به اتحادیه اروپا می پیوندد و با مهاجرت به گرجستان می توان از مزایای شهروندان اروپا برخوردار شد. ولی پیوستن ترکیه به اتحادیه اروپا قطعی نیست و همچنان در هاله ای از ابهام قرار دارد.

 

نتیجه گیری مهاجرت به ترکیه یا گرجستان

حال با توضیحات بالا می توانید در مورد مهاجرت به ترکیه یا گرجستان تصمیم گیری کنید. اگر دین، مذهب و قرهنگ کشور برایتان مهم است کشور ترکیه به دلیل تشابه فرهنگی با ایران گزینه مناسب تری است. چنانچه به دنبال زندگی راحت و کم هزینه و ارزان هستید مهاجرت به گرجستان به شما پیشنهاد می شود. و در صورتی قصد دارید از شهروندان اتحادیه اروپا شوید نیز مهاجرت به گرجستان در اولویت است.

 

تاریخ درج مطلب 1397/11/11

 

 

لطفا سوالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید
نام و نام خانوادگی
تلفن تماس
نظر

جهت اطلاعات بیشتر از طریق تلگرام با ما در ارتباط باشید .

@droanimal

شماره تماس:

09193608239

تلگرام:

@MavaraMetafizik

 

آدرس:

استان تهران ، شهرستان تهران ، بخش مرکزی ، شهر تهران، قلهک ، خیابان دکتر علی شریعتی ، خیابان کودکان غزه ، پلاک ۳۴ ، ساختمان پزشکان بزرگ مهر ، طبقه سوم ، واحد۱۴

 

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید